Ekonomia i cała reszta by Kamil Fejfer i Łukasz Komuda

Ekonomia i cała reszta

Kamil Fejfer z wykształcenia jest politologiem, a z zawodu publicystą i autorem książek („Zawód. Opowieści o rynku pracy", „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje" i „Klimat, czyli możemy uniknąć katastrofy"). Założył też prześmiewczy i antyneoliberalny „Magazyn Porażka" na portalu Facebook.


Łukasz Komuda to ekonomista, który po 17 latach pisania i redagowania tekstów o biznesie przeniósł się do sektora pozarządowego, by zajmować się tematyką rynku pracy oraz ekonomii społecznej. Przełożył z angielskiego dwie książki zajmujące się źródłami kryzysu finansowego - w tym tymi aksjologicznymi.


Razem rozmawiają o rzeczach ciekawych, na które w mediach głównego nurtu jest za mało miejsca. Które są mało zrozumiałe dla większości odbiorców. Dla których powstało sporo mitów, nadmiernych uproszczeń lub niepotrzebnych uprzedzeń. Wszystko to z obszaru ekonomii i powiązanej z nią ściśle socjologii, psychologii, demografii, etnografii, antropologii, nauk politycznych, a nawet neurobiologii i paru innych dziedzin.


Bo wszystko jest powiązane i zwykle bardziej skomplikowane, niż sądzimy. A w życiu pewne są dwie rzeczy: ekonomia i cała reszta.Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Kategori: Sains & Kedokteran
 • 60 
  - Piguła 32: Czynszojady, landlordzi. Mieszkanie po babci, czy całe kamienice na wynajem?
  Wed, 23 Nov 2022
 • 59 
  - Piguła 31: Polska przestaje być krajem katolickim
  Thu, 17 Nov 2022
 • 58 
  - Piguła 30: Globalne ubóstwo wzrosło tak gwałtownie po raz pierwszy od ponad 70 lat
  Wed, 09 Nov 2022
 • 57 
  - #28 Rosnący kryzys psychiczny młodych może być wynikiem oddziaływania social mediów
  Wed, 02 Nov 2022
 • 56 
  - Piguła 29: Jak dolar wpływa na inflację w Polsce?
  Wed, 26 Oct 2022
Tampilkan episode lainnya

Podcast sains & kedokteran lainnya

Podcast sains & kedokteran internasional lainnya