Ekonomia i cała reszta by Kamil Fejfer i Łukasz Komuda

Ekonomia i cała reszta

Kamil Fejfer z wykształcenia jest politologiem, a z zawodu publicystą i autorem książek („Zawód. Opowieści o rynku pracy", „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia, chociaż więcej pracuje" i „Klimat, czyli możemy uniknąć katastrofy"). Założył też prześmiewczy i antyneoliberalny „Magazyn Porażka" na portalu Facebook.


Łukasz Komuda to ekonomista, który po 17 lat pracy w pisania i redagowania tekstów o biznesie przeniósł się do sektora pozarządowego, by zajmować się tematyką rynku pracy oraz ekonomii społecznej. Przełożył z angielskiego dwie książki zajmujące się źródłami kryzysu finansowego - w tym tymi aksjologicznymi.


Razem rozmawiają o rzeczach ciekawych, na które w mediach głównego nurtu jest za mało miejsca. Które są mało zrozumiałe dla większości odbiorców. Dla których powstało sporo mitów, nadmiernych uproszczeń lub niepotrzebnych uprzedzeń. Wszystko to z obszaru ekonomii i powiązanej z nią ściśle socjologii, psychologii, demografii, etnografii, antropologii, nauk politycznych, a nawet neurobiologii i paru innych dziedzin.


Bo wszystko jest powiązane i zwykle bardziej skomplikowane, niż sądzimy. A w życiu pewne są dwie rzeczy: ekonomia i cała reszta.Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

Kategorie: Wissenschaft und Medizin
 • 53 
  - #27 Kiedy (i czy w ogóle) Polska dogoni ekonomicznie Niemcy?
  Wed, 05 Oct 2022
 • 52 
  - Piguła 26: Czy warto się przebranżowić na programistę?
  Wed, 28 Sep 2022
 • 51 
  - Piguła 25: Spirala płacowo-cenowa. Czy to ona napędza drożyznę?
  Wed, 21 Sep 2022
 • 50 
  - Piguła 24: Windfall tax. Czy fartowny zysk firm powinien być ekstra opodatkowany?
  Tue, 13 Sep 2022
 • 49 
  - Piguła 23: Przez smartfony nasza uwaga miała się skrócić się z 12 do 8 sekund. Tylko, że to nieprawda
  Wed, 07 Sep 2022
Weitere Folgen anzeigen

Weitere wissenschaft und medizin-Podcasts

Weitere internationale wissenschaft und medizin-Podcasts